Ambrose je chalan zo zúfalých sociálnych podmienok. Napriek tomu, že obaja jeho rodičia tvrdo pracujú ako príležitostní robotníci a o svoje deti sa vzorne starajú, ich príjem vystačí iba na bývanie a základnú stravu 1 x denne.

Hoci rodina obýva 1 izbu, v ktorej sú na zemi len staré matrace a žiadne podmienky na štúdium, Ambrose ukončil základnú školu s excelentnými výsledkami a bol prijatý na jednu z najlepších stredných škôl v krajine – Maseno school.

Rodičia nemali financie na úhradu drahého školného ( školy v Keni nie sú zadarmo ako u nás) a na zabezpečenie takého vzdelania, na aké mal Ambrose predpoklady.
Keďže riaditeľ základnej školy pozná náš projekt a poznal aj Ambrosovu sociálnu situáciu, obrátil sa na nás s prosbou o jeho zaradenie do nášho štipendijného programu Podpor Dieťa.

Po preverení sociálnej situácie sme Ambrosa do programu zaradili a vďaka jeho podporovateľom sme mu mohli hradiť 4 roky stredoškolského štúdia, ktoré opäť ukončil excelentne.

Po ukončení strednej školy si podal prihlášky na univerzity. Jeho snom bolo štúdium medicíny.

V období kedy čakal na vyjadrenie z univerzít sme mu uhradili Počítačový kurz pre pokročilých a Vodičský preukaz.

Ambrosa miesto jeho vytúženej medicíny prijali na informatiku, čo Ambros veľmi ťažko znášal a podľa slov jeho otca, celé dni doma plakal. Po týždňoch úsilia sa nám podaril presun na inú univerzitu ( Kenya Methodist University Meru) na jeho vysnívaný odbor Medicína a Chirurgia.

Keďže chalan nemal doslova nič, nakúpili sme mu všetko potrebné vrátane oblečenia, hygienických potrieb, tabletu a telefónu.

Nesmierne ďakujem všetkým vám, ktorí meníte zúfalstvo a slzy na splnené sny.